Kai Path Nam King Soi (gemberkip)

20170716_160520-new-cr-logo

Bereidingstijd (กับข้าว): 160 min Aantal personen: 3 Gerecht: hoofd Origine: Thai

Er zijn 2 soorten gemberkip in Thailand en waarvan ik de Kai Path Nam King Soi het lekkerst vind. Een gestoofde kip in gembersaus, die zo van het bot afvalt. Het is verrassend makkelijk te maken en als je de gember ergens geschaafd kunt kopen is het helemaal super. Het is belangrijk dat je jonge gember gebruikt (bijna wit van kleur), anders heb je kans dat je gerecht bitter smaakt. Kun je geen jonge gember vinden, dan zal je de hoeveelheid gember in het gerecht sterk moeten reduceren. De gember op de foto is feitelijk nog niet jong genoeg, dus neem je minder.

NB. Voordat je aan dit gerecht begint, bedenk wel dat niet iedereen van gember houd.

ginger-1191916-new-cr-logo

INGREDIENTEN

  • 8 flinke drumsticks ong. 1 kg
  • 200 gram geraspte jonge gember (is je gember niet jong genoeg, neem je minder)
  • 200 gram geraspte wortelen (mag ook minder)
  • 1 flinke witte ui gesnipperd
  • 2 tenen knoflook gehakt
  • 5 rode cayennepepers, gesnipperd
  • 3 el oestersaus
  • 3 el zoete sojasaus
  • 1 el witte azijn (Heinz)
  • 100 gram bieslook of lente-ui, gehakt
  • peper/zout
  • rijstolie
  • water

20170716_133759-new-cr-logo

20170716_133849-new-cr-logo

20170716_143106-new-cr-logo

METHODE

  1. Was de kip en laat het goed uitlekken, voorzie ze van ruim peper en zout. Dan bak de kip in een grote wok met rijstolie, totdat deze bruin zijn. Wanneer je klaar bent, neem je de kip apart en gooi je de olie weg en maak de wok schoon.
  2. Neem dezelfde wok, doe er 4 el olie in, ui, knoflook, wortel, cayennepepers, oestersaus, sojasaus en azijn. Roerbak voor enkele minuten.
  3. Daarna doe je de gember en de bieslook erbij, roerbak nog een paar minuten.
  4. Nu doe je de kippenpoten weer terug in de wok en vul de wok met water, totdat de kip net is bedekt. Deksel op de wok en stoof de kip helemaal gaar in pakweg 2 uurtjes.
  5. Wanneer alles goed zacht is en het water niveau behoorlijk is gedaald, is je gemberkip klaar. Serveer de gemberkip met wat van de gember/wortel extract. Klaar!

20170716_160537-new-cr-logo

Geen idee of het werkt…..

Advertentie

Een gedachte over “Kai Path Nam King Soi (gemberkip)

Geef een reactie

Gelieve met een van deze methodes in te loggen om je reactie te plaatsen:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s