Bereidingstijd (准备) : 60 min Aantal personen: 4 Gerecht: voor Origine: Chinees
Een aparte versie van Chinese preisoep, wat in de regel ongebonden is en feitelijk een combinatie is van water, lente-ui en klutsei. Reden te meer om deze apart smakende soep op het blog te zetten.
NB. Gezien de ingredienten is het van belang een balans te vinden in de compactheid van de soep, deze wordt dikker naar mate je de ingredienten toevoegt en de kooktijd verstrijkt.
INGREDIENTEN
- 1,2-1,5 liter warm water
- 5 grote verse shiitake, 10 minuten voor gekookt, gesneden
- stukje boter
- 4 tenen knoflook gesnipperd
- 5 groene bird’s eye chilies, gesnipperd (optioneel)
- 3 cm verse gember, gesnipperd
- 10 sprieten lente-ui of bieslook, 2 cm stukjes
- 3 el lichte sojasaus
- 1 el oestersaus
- ¼ tl zwarte peper
- 4 Chinese prei zonder loof, gesneden
- 150 gr cherry tomaatjes, gevierendeeld of gewone tomaat
- ½-1½ el Maizena
- 1 ei, alleen het wit
- ½-1 el tomatenpuree
- peper en zout (ei klutsen)
- selderijblad (optioneel)
METHODE
- Blancheer de shiitake, schuim het water af, daarna de paddenstoelen afspoelen en klein snijden. Zet ze even apart.
- Neem een ruime wok met anti-aanbaklaag, doe daar de boter, knoflook, gember, bird’s eye chilies en de lente-ui in. Fruit dit tot het ruikt.
- Vervolgens de shiitake, zwarte peper en de sauzen erbij. Kort verwarmen en daarna blussen met het warme water. Omroeren en aan de kook brengen.
- Ondertussen vermeng je de tomaat met de Maizena, let wel dat met 2 eetlepels Maizena je soep stevig word. Doe deze rustig bij de soep. Zachtjes verder laten koken, de tomaat moet gaar worden en de soep moet gaan binden.
- Neem een schaaltje en klus het eiwit met de tomatenpuree. Voeg peper en zout toe. Daarna langzaam bij de soep gieten, even mengen met behulp van een garde.
- Nu als laatste de prei erbij en laat het geheel zachtjes koken tot de prei gaar is. Regelmatig de soep van de bodem lossen (vooral als je meer dan 1 el Maizena hebt gebruikt)
- Garneren met selderijblad, klaar!
Leuk! 🙂