Bereidingstijd (กับข้าว): 20 min Aantal personen: 2 Gerecht: hoofd Origine: Thai/Chinees
Heerlijk Thai-Chinees gerecht met biefstuk en broccoli, wat is gebaseerd op het authentieke gerecht Path Kana Nua, een gerecht wat niet op het blog staat, omdat Chinese broccoli moeilijk te verkrijgen is in Nederland. De foto-strip is een tijd geleden als grap gemaakt en kwam nu wel van pas.
De 2 foto’s die je erbij ziet zijn in de strip zijn verwerkt, deze is genomen in 2011 en weeg ik 103 kilo. Onderaan een foto van waar wij wonen (rechts achteraan), genomen in 2016. De rivier is niet veranderd, ik wel 🙂
INGREDIENTEN
- 350 gram biefstuk
- 3 el oestersaus
- 2 el zoete sojasaus
- 1 el zwarte sojasaus
- 2 stronkjes broccoli, stam verwijderd
- 2 teentjes knoflook, gehakt
- 2 cm galanga, in schijfjes
- 1 rode cayennepeper, in ringetjes
- 1 rode Spaanse peper, schuin gesneden
- zout
- water
- rijstolie
METHODE
- Bereid je ingredienten voor, snij het vlees in eetbare reepjes (niet te dun) en bestrooi deze met een beetje zout, maak de broccoli schoon en blancheer deze (kan gewoon in de wok met 200 ml water), mix de sauzen door elkaar in een apart kommetje.
- Spoel de wok om, 3 el olie in de wok, knoflook, galanga en de cayennepepers, roerbak tot je het ruikt, dan het vlees erbij, roerbakken tot je ziet dat het vlees wil gaan bruinen.
- Nu de sausmix erbij, roerbakken voor een minuut, dat de saus goed is gemixt met het vlees.
- Nu de broccoli erbij, 2 minuten roerbakken, klaar. Warmtebron uit, een minuut in de wok laten zitten, klaar!
Chinese manier….. net ff anders.
Een gedachte over “Nua Path Broccoli (wokgerecht van biefstuk en broccoli)”