Pasta con Paprika (pasta met paprika)

20170913_173716-cr-logo

Bereidingstijd (preparare): ca. 60 min Aantal personen: 2-3 Gerecht: hoofd Origine: Italiaans

Pasta met Paprika, simpeler kan het niet. Er zijn diverse recepten van dit Italiaanse gerecht, de originele zijn zonder vlees. Dit is een recept met mager rundergehakt. Feitelijk gaan je een mooie saus bereiden waar je later pasta aan toevoegt. Je zou kunnen kiezen voor fusilli, omdat de saus daar lekker aan blijft plakken.

colorful-2658000_1920-cr-logo

INGREDIENTEN

  • 300 gram mager rundergehakt
  • 250 gram pasta (3 personen)
  • 1 rode, 1 gele en 1 groen paprika, zonder zaadlijsten in halve strips
  • 1 bouillonblok rund, verkruimeld
  • 1 witte ui, gesnipperd
  • 1 teentje knoflook, gehakt
  • 4 tomaten, in kleine blokjes
  • 1 bosje bieslook, fijn gesneden
  • handje verse basilicumblaadjes
  • olijfolie extra vergine
  • 1 blikje tomatenpuree 70 gram
  • zwarte peper en zout
  • ½-1 tl geroosterde chilipoeder
  • 3 tl oregano
  • ½ tl tijm
  • ½ marjolein
  • ½ tl witte peper
  • Geraspte Parmezaanse kaas en crispy basil (garnering)

20170913_163925-cr-logo

20170913_170607-cr-logo

METHODE

  1. Kook de door jou gekozen pasta in ruim water met een paar druppeltjes olijfolie en ruim zout. Wanneer klaar, giet de pasta af, doch bewaar 1 a 2 kopjes van het kooksel. Zet de pasta apart.
  2. Neem een ruime koekepan met anti-aanbaklaag, doe daar voldoende olie in. Verhit op gematigde warmte en voeg toe: de knoflook en de ui. Laat het rustig garen (5-10 minuten)
  3. Daarna het gehakt, alle kruiden (behalve bieslook en basilicum) peper en zout en roerbak het gehakt tot deze is gestold. Roer nu de tomatenpuree en het verkruimelde bouillonblokje erdoor, even door roerbakken
  4. Nu voeg je toe, de paprika, tomaat en een kopje kooksel. Deksel op de pan, warmtebron laag en laten stoven voor 30-45 minuten.
  5. Wanneer klaar, meng de pasta, basilicum en de bieslook erdoor heen, nog even (zonder deksel) de pasta verwarmen.
  6. Serveer met geraspte Parmezaanse kaas en knapperige basilicum, klaar!

20170913_160339-cr-logo

Crispy Basil is zo gemaakt. Even wat zonnebloemolie in een sauspan verwarmen op zeer gematigde warmtebron. Basilicum blaadjes erin en zachtjes omscheppen. Zodra je ze ziet verkleuren en kreukelig wordt zijn ze klaar. Eruit scheppen met een zeefje. Je kunt ze vooruit klaar maken, blijft lang crispy. 😉 Verrassend, moet je doen.

20170913_173700-cr-logo

Basilicum kweken.

Advertentie

Geef een reactie

Gelieve met een van deze methodes in te loggen om je reactie te plaatsen:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s