Kokos drogen

20190306_103214-cr-logo

Bereidingstijd: 90 min Aantal personen: nvt Gerecht: bij Origine: Aziatisch

Droge kokos in een zakje zoals je deze in Nederland in de winkel vind, is schijnbaar een probleem in een land met miljoenen palmbomen. Vers geraspte kokos valt niet te bewaren, das met enkele dagen beschimmeld en dus rijp voor de vuilnisbak.

Ik heb de oplossing gevonden door de verse kokos in de oven te drogen. Aanvankelijk deed ik dit met verwarmen en hete lucht, doch op een of andere manier was ik daar 3 uur mee bezig. Door de oven op grill stand te zetten, wordt de kokos licht geroosterd en ben je met 90 minuten klaar.

Het absolute voordeel van zelf doen, is dat je kokos nu niet extra gezoet wordt door de fabrikant en eventuele conserveringsmiddelen zitten er nu ook niet in.

coconut-1771527-cr-logo

INGREDIENTEN

  • 500 gram verse geraspte kokos

20190306_084020-cr-logo

20190306_091049-cr-logo

METHODE

  1. Verwarm de oven voor op grill stand 120ºC.
  2. Neem een bakplaat en voorzie deze van aluminiumfolie.
  3. Strooi de verse kokos over de plaat uit en verdeel deze gelijkmatig
  4. Droog de kokos gedurende 90 minuten in de oven, waarbij je om de 15 minuten de kokos even husselt, zodat ook de onderste lagen drogen. Een spaghetti lepel is erg handig.
  5. Wanneer klaar, even laten afkoelen en de droge kokos in een Tupperware koel bewaren. Deze blijft enige weken goed.

20190306_103240-cr-logo

Apen in Thailand die de kokosnoten oogsten.

Advertentie

3 gedachten over “Kokos drogen

Geef een reactie

Gelieve met een van deze methodes in te loggen om je reactie te plaatsen:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s