Bereidingstijd (准备) : 30 + 70 min Aantal personen: 4-6 Gerecht: hoofd Origine: Chinees
Variatie op eerdere recepten voor deze heerlijke Schezuan stoof, waarbij de ingredienten een klein beetje verschillen, doch de bereidingswijze even anders is. De andere recepten vind je hier en hier.
INGREDIENTEN
- 1,1 kilo malse gemarmerde hamlappen, in royale blokken
- 2 el rijstolie
- handje lente-ui, in 3 cm stukjes
- 1-2 el Maizena opgelost in een beetje water, indien nodig
- bouillon:
- 400 ml kippenbouillon, mag van 1 bouillonblokje kip
- ¼-1 tl zout
- ¼ tl witte peper
- 10 zwarte peperkorrels
- 1 tl Chinese vijfkruidenpoeder
- 2 el appel cider azijn
- 2 tl zwarte sojasaus
- 1 el Chinese rijstwijn
- 1 el palmsuiker
- fruiten:
- 5 tenen knoflook, plakjes
- 3 cm gember, balkjes
- 2 gedroogde cayennepepers, vermalen
- 6 gedroogde Spaanse pepers, vermalen
- 4 gedroogde Spaanse pepers, in halven
- 1-1½ el Schezuan bloem pepers, vergruist
METHODE
- Zet de snelkookpan klaar met de ingredienten volgens het lijstje ‘bouillon’, in het voorbeeld is warm water met een bouillonblokje gebruikt.
- Neem een ruime wok met wat rijstolie en schroei het vlees rondom dicht. Wanneer klaar, warmtebron uit en transporteer het vlees naar de snelkoker. Laat de olie in de wok.
- Vergruis de bloempeper en vermaal de cayennepepers en Spaanse pepers, hou enkele Spaanse pepers heel. In het voorbeeld zijn korte Spaanse pepers gebruikt, dus enkele extra. De langere Spaanse pepers zijn gemiddeld 8 cm. Ook de cayennepepers waren wat aan de korte kant.
- Doe alle ingredienten volgens de lijst ‘fruiten’ in de wok met de restantolie en fruit het kort, want de bloempeper mag beslist niet verbranden. Wanneer klaar, de volledige inhoud van de wok ook in de snelkookpan doen.
- Het geheel even omroeren en de lente-ui er bovenop leggen.
- Timer op 70 minuten, das 60 minuten op druk.
- Wanneer klaar, even bezien of je Maizena wil gebruiken om de saus te verdikken. Zo ja, dan wat kookvocht 50-100 ml uit de pan scheppen en gebruiken om de Maizena op te lossen. Dan terug in de pan, omroeren, klaar!
Food Ranger is in Shanghai.
Een gedachte over “Chinese hamlappen uit de pressure cooker”