Ayam Kari Pedis (hete kip met gele currie)

20170928_181232-cr-logo

Bereidingstijd (makan masak): ca. 190 min Aantal personen: 4-6 Gerecht: hoofd Origine: Indo

Dit gerecht is samengesteld op basis van de Balinese gele currie pasta. Je zult nadat je het bereid hebt, op het bord nog een beetje verder op smaak moeten brengen. Met zout en/of suiker en citroensap. Balinese gele curry pasta heeft niets om handen met de Indiase curries. Het smaakt heel anders.

NB. Het is pedis, das dus heet. Je zou eventueel de hoeveelheid cayennepepers en bird’s eye chilies kunnen verminderen of alleen de bird’s eye chilies eruit laten. ‘Morgen is het lekkerder’, zei Tante Reentje altijd. Af laten koelen, en afgedekt in de koelkast zetten. Das met mooie van Indisch eten….. morgen is het lekkerder en daar hoef je verder niets voor te doen.

turmeric-powder-cr-logo

INGREDIENTEN

  • 1 kg kippenpoten of dijen
  • 300 ml coconut cream milk
  • 1 bouillonblokje kip
  • kippenbouillon
  • 1-2 rode Spaanse pepers, schuin afgesneden of gedroogde cayennepepers
  • citroen, in partjes
  • gebakken uitjes, de pagina vind je hier

20170928_145723-cr-logo

INGREDIENTEN (bumbu)

  • 15 rode cayennepepers, vermalen
  • 5 rode bird’s eye chilies, vermalen
  • 6 tenen knoflook, vermalen
  • 4 citroenblad zonder hart
  • 2 citroengras in 3 cm stukjes
  • 1 laurierblad
  • 2 el palmsuiker
  • ½-1 tl zout
  • 5 rode uien gesnipperd
  • 1-3 tl kurkuma (maakt het eten ook bitter als je teveel gebruikt)
  • 1 tl gemberpoeder
  • 3 cm galanga heel
  • 1 tl witte peper
  • ½ tl korianderzaad
  • 1 kruidnagel
  • ½ tl garnalenpasta

20170928_150434-cr-logo

20170928_180718-cr-logo

METHODE

  1. Maak een bouillon van de kippenpoten, neem een medium soeppan met 1 liter water, 1 bouillonblok kip en de kippenpoten. Kook deze gedurende 20 minuten. Wanneer klaar, neem de kip uit de bouillon en bewaar beide voor later gebruik.
  2. Vermaal de cayennepepers, bird’s eye chilies en de knoflook. Snipper de uien. Verwijder de harten uit de citroenblaadjes. Maak de citroengras schoon en snij deze in 3 cm stukjes. Maak de galanga schoon. Zet alles klaar voor gebruik.
  3. Ondertussen maak je de bumbu gereed. Neem een grote wok met anti- aanbak laag, doe daarin voldoende olie en alles van punt 2 plus de resterende ingredienten volgens de ‘bumbu’ lijst. Fruit het geheel op gematigde warmtebron tot je het ruikt.
  4. Wanneer klaar, voeg de kip toe en roerbak deze voor enkele minuten en mix ze goed door de bumbu.
  5. Daarna voeg je de coconut cream melk toe en vul deze aan met de bouillon. Doe de deksel niet helemaal gesloten op de wok en laat het vervolgens stoven voor minimaal 2-3 uren (regelmatig even roeren). Wanneer de kip zo zacht is dat het van het bot afvalt is het klaar. Je moet dan ook een saus over hebben. Pas op het laatst goed op dat de kip niet aan de bodem van de wok blijft vast plakken.
  6. Het is bijna zeker dat je saus nog te dun is. Dan neem je de kip er tijdelijk even uit. Zet het apart.
  7. Nu je slechts de saus over hebt, kun je mooi even de citroengras, galanga en het citroenblad eruit halen. Wanneer klaar, voeg de Spaanse pepers of de gedroogde cayennepepers toe, draai de warmtebron hoger en laat het vocht al roerend verdampen, tot de gewenste dikte is bereikt.
  8. Giet de saus over de kip, opdienen met rijst, saus, citroenpartjes en eventueel bestrooien met gebakken uitjes. Klaar!

20170928_181259-cr-logo

Kurkuma als medicijn.

Advertentie

Een gedachte over “Ayam Kari Pedis (hete kip met gele currie)

Geef een reactie

Gelieve met een van deze methodes in te loggen om je reactie te plaatsen:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s