Gegrilde Kippensoep

20171003_152249-cr-logo

Bereidingstijd: ca. 80 min Aantal personen: 6 Gerecht: voor Origine: Amerikaans

Deze Amerikaans aandoende soep is weer eens wat anders. Niet te zwaar en de geroosterde ingredienten maken deze soep toch wel apart. Je kunt em mooi achteraf op smaak brengen met citroen en chilipoeder. Verrassende soep.

20171003_134235-cr-logo

INGREDIENTEN

  • 500 gram kipfilet of kipkarbonades
  • 3 tomaten
  • 3 kleine paprika’s in 3 kleuren
  • 1 witte ui
  • 2 rode Spaanse pepers
  • 4 tenen knoflook
  • ca. 2 liter kippenbouillon
  • 3 takjes selderijblad
  • 5 sprieten bieslook of lente-ui
  • 1 tl geroosterde paprikapoeder
  • tijm
  • olijfolie
  • peper en zout
  • ¼-½ tl geroosterde chilipoeder (optioneel)
  • citroen partjes

20171003_144447-cr-logo

20171003_145439-cr-logo

20171003_145848-cr-logo

METHODE

  1. Kook de kip ca. 20 minuten mee in de bouillon.
  2. Maak de paprika’s schoon en snij ze grove delen. Doe dit ook met de ui, tomaat, Spaanse peper en knoflook.
  3. Neem een ovenbakplaat, bedek deze met aluminiumfolie. Leg daarop alle groenten (2) en wanneer de kip gekookt is, leg deze erbij. Besprenkel het geheel met olijfolie en strooi er tijm, peper en zout over. Eventueel de kip extra met paprikapoeder.
  4. Grill al deze ingredienten gedurende een uur op 160ºC, let wel, de kip na 40 minuten even omdraaien. Het is handig als je de kipdelen aan de voorkant van de plaat houd.
  5. Wanneer klaar, doe alle groenten in een blender of keukenmachine en maal deze tezamen met 300 ml bouillon fijn. Je hebt nu een mooie oranje massa.
  6. Hak de selderijblad en de bieslook fijn, doe deze alvast in de soeppan die je gaat gebruiken om de soep te maken. Doe daar bij de vermalen massa plus nog eens 300 ml bouillon. Start met het zachtjes verwarmen van de soep.
  7. Ondertussen is je kip afgekoeld en snij je deze in kleine stukjes. Doe de kip bij de soep. Kijk even naar de dikte van de soep en lenk deze aan met bouillon tot je de gewenste dikte hebt.
  8. Nu kun je de soep op smaak brengen met paprikapoeder, peper en zout en/of chilipoeder.
  9. Als de soep warm is, kun die uitserveren. Eventueel met brood en citroenpartjes. Klaar.

TIP: Je kunt ook kiezen om de bieslook en selderijblad als garnering te gebruiken.

20171003_152300-cr-logo

Amazing!

 

Advertentie

Geef een reactie

Gelieve met een van deze methodes in te loggen om je reactie te plaatsen:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s