Chinese kippensoep

20181122_153542-cr-logo

Bereidingstijd (準備): 150 min Aantal personen: 4 Gerecht: bij Origine: Chinees/Ned

Deze Chinese kippensoep is gebaseerd op het recept van Ming Fang, zoals we die kennen in de Nederlandse restaurants. Ik heb de video van haar onderaan de pagina geplaatst, altijd handig een video.

De Chinese kippensoep zoals wij die kennen een is beetje flauwtjes, als je deze vergelijkt met heel veel andere Indische en Thaise soepen. Daarom een aantal kleine aanpassingen in het recept en er is ook geen Ve-tsin gebruikt, wat beter bekend is onder de naam MSG en niet schadelijk voor de gezondheid is. Doch het schijnt dat er mensen zijn die er gevoelig voor zijn.

Mihoen gebruiken is lekkerder dan glasmie, de reden dat je glasmie in het voorbeeld ziet, is dat deze van bonen wordt gemaakt en deze soep dus prima geschikt is voor diabetici.

In het recept snipper je een cayennepeper door de soep, feitelijk hoort dat er niet in en het is meer gebruikelijk om aan tafel een snufje chilipoeder of witte peper te gebruiken. Ook zou je geraspte gember of zoute sojasaus kunnen gebruiken.

20181122_123711-cr-logo

INGREDIENTEN

  • 1,2 liter koud water
  • 500 gr kipfilet
  • flink stuk verse gember, ongeschild
  • kleine Chinese kool
  • 3 cayennepepers, gesnipperd of geroosterde chilipoeder
  • 10 zwarte peperkorrels
  • 1 bouillonblok kip of kippenpoeder
  • 1 pakje mihoen of glasmie (info hier)
  • ½ tl witte peper
  • 1 tl zout
  • 1-2 el sesamolie
  • 1 el gember, geraspt (optioneel)
  • 1 el Shaoxing rijstwijn (info is hier)
  • bieslook of lente-ui gehakt
  • suiker (optioneel) (als het te pittig is)
  • reepjes omelet, dun

20181122_150929-cr-logo

20181122_152338-cr-logo

METHODE

  1. Neem een soeppan, doe daar 1,2 liter water in, de kip, bouillonblokje, gember, peperkorrels, 2 stuks cayennepeper en de Chinese kool. Laat dit zachtjes tot een bouillon trekken voor 2 uren. (hou je ca. een liter over)
  2. Wanneer klaar, zeef de kip eruit en laat deze afkoelen. Verwijder de gember en de Chinese kool. Zeef de bouillon.
  3. Nu heb je een enigszins heldere bouillon, daar maken we de soep mee. Snipper 1 cayennepeper of chilipoeder en doe deze bij de bouillon plus de sesamolie en de rijstwijn. Op smaak brengen met witte peper en zout.
  4. Trek de kip uit elkaar met 2 vorken en doe deze ook bij de bouillon.
  5. Dan gaan we de Mihoen kort frituren en zet deze apart.
  6. Maak dunne omelet klaar, door de pan in te vetten met olie en even te bakken. Omdraaien is lastig, daar de omelet erg dun is. Snij deze in reepjes.
  7. Neem een ruime soepkom, mihoen, omelet reepjes erin, eventueel nog een extra bieslook, soep erover, klaar!

20181122_153531-cr-logo

Hier een video hoe de specialist het klaar maakt, Ming Fang Tijgerkop.

Advertentie

Geef een reactie

Gelieve met een van deze methodes in te loggen om je reactie te plaatsen:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s