Bereidingstijd (makan masak) : ca. 30 min Aantal personen: 4 Gerecht: bij Origine: Indo
Weer een van de lekkerder tempeh gerechtjes, beetje pittig, beetje zoet. Officieel hoort er ook bird’s eyes chili bij, rawit noemen wij die in Nederland en Indonesië. Die vind je niet terug in dit recept, want dan wordt het net even te pittig. Een half bouillonblokje is meer dan voldoende op 200 gram tempeh. Enfin, leuk om te maken en zo klaar.
Tip: veel mensen bewaren de tempeh in de vriezer, blijft langer goed. Nadeel is dat het uit elkaar valt wanneer je gaat ontdooien. Niet helemaal ontdooien en dan snijden. Alles wat eraf valt, kun je gewoon mee frituren.
INGREDIENTEN
- 200 gr tempeh, in staafjes of plakjes gefrituurd
- 10 rode cayennepepers, gesnipperd
- 5 bird’s eye chilies (optioneel)
- 5 sjalotten of rode ui, gesnipperd
- 4 tenen knoflook, gehakt
- zonnebloemolie
- 1 tl palmsuiker of rode palmsuiker (gula merah)
- ¼ tl zout
- ½ tl witte peper
- 1 tl korianderpoeder
- 1 el zoete sojasaus
- ½ bouillonblokje
METHODE
- Neem een medium wok met anti-aanbaklaag en frituur de tempeh plakjes goudbruin op gematigde temperatuur in de olie, wanneer klaar leg ze even op een keukenpapiertje.
- Laat de olie even afkoelen, zeef de restantjes eruit en schep het overtollige olie eruit.
- Nu begin je met de kruidenmix (bumbu) en doe je in de wok erbij de knoflook, rode ui of sjalot en de cayennepepers, fruit deze tot het een beetje ruikt.
- Dan voeg je de overige ingredienten toe, even roerbakken, daarna de tempeh erbij. Dwz even mixen met de bumbu, dat de tempeh verwarmd is. Direct de warmtebron uit. Klaar!
Wow! Die gaan we proberen, een tempeh burger met rendangsaus!