Daging Sapi Ketjap Pedis

20190410_182017-cr-logo

Bereidingstijd (makan masak): ca. 120++ min Aantal personen: 2-3 Gerecht: hoofd Origine: Indo

Eenvoudig gerecht wat je ook in de snelkookpan of slow-cooker kunt maken, in de snelkookpan gebruik je de helft aan water. Bij de slow-cooker of conventioneel bereiden moet je het vocht niveau in de gaten houden. Wij hebben 90 minuten in de snelkoker aangehouden, waardoor je super gaar vlees krijgt in een zoet-pittige saus, waarbij je moet bedenken dat 10 el sojasaus plus 200 ml water dus veel saus geeft.

Er horen bird’s eye chilies in dit gerecht, wij hebben ze even niet genomen, maar dat kun jij natuurlijk wel gewoon doen. Je krijgt extra pit als je deze ook nog eens snippert. Met alleen cayennepepers is het aangenaam pittig te noemen.

20190410_160012-cr-logo

  • 500 gr rundvlees, in reepjes, blokjes of groter
  • 2 citroengras
  • 6 citroenblad
  • ½ bouillonblokje rund
  • 0-10 el zoete sojasaus (manis)
  • 150-200 ml warm water, conventioneel 400 ml
  • Maizena (optioneel)
  • kruidenmix, bumbu
  • 15 cayennepepers, gesnipperd
  • 10 bird’s eye chilies, heel
  • 10 sjalotten of rode ui, gesneden
  • 8 knoflook
  • 4 kemirinoten
  • ¼ tl witte peper
  • 1 el korianderzaad
  • 6 cm galanga, heel
  • ½ tl zout
  • zonnebloemolie

20190410_162633-cr-logo

20190410_162926-cr-logo

20190410_163148-cr-logo

METHODE

  1. Neem een medium wok met anti-aanbaklaag, doe daar wat olie in en alle ingredienten voor de kruidenmix (bumbu) en fruit dit kort.
  2. Dan het vlees erbij en schroei dit rondom dicht. Vervolgens de volledige inhoud van de wok transporteren naar de snelkoker.
  3. Voeg de overige ingredienten toe, zet de timer op 60-90 minuten, afhankelijk van je vlees, machine en gewenst resultaat.
  4. Wanneer klaar, kun je desgewenst de niet eetbare ingredienten verwijderen. Is je saus toch te dun, kun je Maizena erdoor mengen, in de regel 1 a 2 eetlepels. Klaar!

20190410_181949-cr-logo

Mark Wiens eet Nasi Padang….

 

Advertentie

Geef een reactie

Gelieve met een van deze methodes in te loggen om je reactie te plaatsen:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s