Bereidingstijd (กับข้าว): 90 min Aantal personen: 3-4 Gerecht: hoofd Origine: Thai-Italiaans
Thaise macaroni, wat een verschrikking. Het prachtige recept van Pai, zal je zelden ervaren, eerder gekookte macaroni met vieze Thaise wortel (smaakt bitter) en een saus van tomatenketchup met wat Sriracha saus. In de regel gecombineerd met kip.
Nu is het ook zo dat er door Thaise macaroni een klutsei gaat, gevolg is dat je macaroni volledig naar ei gaat smaken en kun je beter een spiegeleitje erbij zetten. In het voorbeeld is helemaal geen ei gebruikt.
Het recept wat je hier aantreft, is geheel anders en kost ook echt meer tijd. In het voorbeeld is gekozen voor gefrituurde basilicum als garnering. Je kunt het ook omdraaien, door de basilicum op het laatste moment door het gerecht te mixen en de bieslook als garnering te nemen. Das net zo lekker en het scheelt je de handeling van het frituren.
Een foto van de Golden mountain saus vind je hier. Er is ook een Thaise spaghetti, dat recept is hier.
INGREDIENTEN
- 250 gr macaroni met ribbels of fusilli
- zout
- olijfolie
- roerbakken/fruiten:
- 500 gr kipfilet of kipkarbonades, eetbare stukjes
- ½ medium witte ui, gesnipperd
- 2 tenen knoflook, gehakt
- 2-8 gedroogde cayennepepers, heel laten
- 2 citroenblad
- boter/olijfolie
- peper
- zout
- ½ tl palmsuiker
- 2 el sojasaus (Golden mountain saus)
- 1 el lichte sojasaus
- saus maken:
- 4 tomaten
- 1 rode paprika zonder zaadlijst
- 1 el tomatenpuree
- ½ tl chilipoeder van bird’s eye chilies
- ½ bouillonblokje kip
- ¼ tl witte peper
- 1 el sojasaus (Golden mountain saus)
- 100 ml warm water
- toevoegen:
- handje zoete worteltjes, in plakjes
- handje groene groenten, kousenband, sperzieboontjes, peultjes
- babymais (optioneel)
- handje cherry tomaatjes, gehalveerd
- 6 sprieten bieslook, gehakt
- spiegelei (1 per bord)
- basilicum, gefrituurd (garnering)
METHODE
- Je begint met de saus. Vermaal de tomaat en de paprika. Neem een steelpan met anti-aanbaklaag, doe daar alle ingredienten in volgens de lijst ‘saus maken’ en laat het zachtjes koken voor ten miste 45 minuten.
- Dan snij je de kip en marineer deze met de sojasauzen, laat dit marineren voor minimaal 20 minuten.
- Begin met het koken van de pasta (volgens de aanwijzingingen op de verpakking) wanneer je gaat beginnen met roerbakken, gebruik royaal zout en een enkele druppels olie. In de regel moet pasta 12 minuten koken. Precies timen of zet de pasta even apart.
- Neem een grote wok met anti-aanbaklaag, doe daarin boter, klein scheutje olijfolie, knoflook en de witte ui. Kort fruiten.
- Vervolgens voeg je toe gedroogde cayennepepers, citroenblad, peper, zout en palmsuiker en dit even fruiten.
- Dan de kip plus de marinade en schroei de kip rondom dicht. Direct daarna de groenten, nog even roerbakken tot de groenten gaar zijn. In de regel een minuut of 6.
- OK, bijna klaar. Macaroni en de saus erbij, omscheppen en verwarmen, daarna de bieslook erdoor. Warmtebron uit.
- Opdienen met een spiegelei, garneren met gefrituurde basilicum. Klaar!
Zo kan het ook.
Een gedachte over “Thaise Macaroni (met kip, tomaat, paprika en basilicum)”