Bereidingstijd (กับข้าว): 45 min Aantal personen: 4 Gerecht: hoofd Origine: Thai
Een gerecht wat je niet vaak tegenkomt in Thailand, doch met het Jhe festival toch wel verkocht wordt. Deze currie is makkelijk te bereiden, doch er zijn een aantal zaken waar je rekening mee moet houden.
Prik Kaeng Jhe is voor mensen buiten Thailand lastig te maken, omdat er een speciaal ingredient ingaat (Kapi Jhe) een vervanger voor garnalenpasta. Ik heb wel de receptvideo onder aan de pagina erbij gezet. Ga je toch aan de slag als westerse vegetariër zijnde, dan zou je een normale Thaise currie kunnen gebruiken, doch laat je de garnalenpasta eruit (recept is hier).
De ananas is een belangrijke smaakmaker in dit gerecht, dus erg belangrijk dat je weet hoe deze smaakt. Zoet, zuur, normaal of juist sterk van smaak? De ananas in het voorbeeld heeft een normale gemiddelde smaak (dus een paar extra parten erbij)
Het fruiten van de shiitake is om extra shiitake smaak te verkrijgen, das een kwestie van smaak. Vind je dit te sterk, dan kun je deze stap gewoon overslaan of heel kort opbakken. De Spaanse pepers voor de garnering zijn even opgebakken.
INGREDIENTEN
- 125 gr witte Shimeji
- 125 gr bruine Shimeji
- 10-12 verse Shiitake zonder steeltje, gesneden
- 2-4 el Thaise curriepasta (prik kaeng Jhe)
- 250 ml verse ananas (halve verse)
- 250 ml coconut cream milk
- 200 ml warm water (bijvullen)
- 1-4 tl palmsuiker
- 1 tl zout
- 2-5 citroenblad
- rijstolie
- 1-2 Spaanse pepers, schuin gesneden (garnering)
- limoenpartjes
METHODE
- Bereid je ananas voor en proef hoe deze smaakt. Zet het even apart. Maak de shiitake schoon en fruit deze met wat rijstolie tot ze ruiken. Zet ook apart, maar laat de olie in de wok.
- Nu in dezelfde wok de curriepasta, zout en palmsuiker. Even kort fruiten en mengen, dan coconut cream milk er beetje bij beetje mengen en verwarmen.
- Nu de shiitake terug in de wok, Shimeji en citroenblad erbij. Even goed omscheppen, dan het warme water erbij. Warmtebron laag, deksel op de wok en stoven voor 15 minuten.
- Smaak test! Eventueel palmsuiker erbij.
- Nu de ananas erbij en 5 minuten stoven. De smaak is nu compleet veranderd.
- Garneren met Spaanse pepers (liefst zonder zaadjes), klaar!
Prik Kaeng Jhe (Engelse tekst)