Bereidingstijd (makan masak): 30 min Aantal Personen: 3-4 Gerecht: bij Origine: Indo
Prachtige en heerlijke aanvulling op je tempeh recepten. Een pittige, zoete en zure smaak met een vleugje sojasaus. Ideaal als bijgerecht, doch kun je dit ook gewoon als lunch nemen. Met gebruik van een halve eetlepel palmsuiker is het al behoorlijk zoet en blijft de smaak mooi in balans met de andere aroma’s.
Wat ga je doen? Frituren, saus maken en mengen.
INGREDIENTEN
- 350-400 gr tempeh, in balkjes gesneden
- 6 sjalotten, gesneden
- 4 teentjes knoflook, gehakt
- 6 bird’s eye chilies, gesnipperd
- 6 gedroogde cayennepepers, heel
- 3 rode Spaanse pepers, dun schuin gesneden
- 3 cm galanga, schijfjes
- ½ el palmsuiker of bruine suiker
- 2 citroenblad
- ½ bouillonblokje kip, verkruimeld
- 3 el zoete sojasaus (manis)
- 2 el oestersaus (saos tiram)
- olie voor frituren en roerbakken
- 100 ml warm water
METHODE
- Als eerste frituur de gesneden Spaanse pepers kort, wanneer klaar leg je deze op een keukenpapiertje. Je doet de pepers bij de olie als deze nog niet op temperatuur is, anders gaat het veel te snel en verbanden ze. Even apart houden.
- Snij de tempeh en frituur deze goudbruin op matige temperatuur ca. 160ºC, wanneer klaar leg deze op een keukenpapiertje. Gebruik een grote wok met voldoende olie, wanneer je in kleine porties frituurt heb je niet veel olie nodig.
- Laat de gebruikte olie afkoelen, maak je wok schoon.
- Neem dezelfde wok, doe daar wat olie in, de knoflook, bird’s eye chilies, sjalotten, bouillonblokje, gedroogde cayennepepers, citroenblad en galanga, fruit tot het ruikt of kijk of de citroenblaadjes gaan krullen.
- Blussen met een beetje warm water, dan voeg je toe de oestersaus, sojasaus, palmsuiker en laat het goed oplossen. Zachtjes verwarmen en roeren tot je een dikke saus hebt. Niet te lang wachten anders verbrand je saus!
- OK, nu eerst de tempeh er door mixen, dan zie je het laatste vocht verdwijnen en daarna de gefrituurde Spaanse pepers erdoor. Klaar!
Tempeh wordt ook steeds meer toegepast in de westerse keuken.